Optoma EH412x
DLP-projektor - bærbar - 3D
Projektør
| Understøttede billedformater | 4:3, 16:9 |
| Smart projektor | Ingen |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 782,3 - 7655,6 mm (30.8 - 301.4") |
| Projiceringsafstand | 1 - 7,5 m |
| Projektor lysstyrke | 4500 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | DLP |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 22000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Ensartethed | 70% |
| Vertikalt scanningsområde | 50 - 85 Hz |
| Horisontal scanningsområde | 15,38 - 91,15 kHz |
| Trapezkorrektion, vertikal | 40° |
Lyskilde
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 4000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 10000 t |
| Lampeeffekt | 240 W |
| Antal lamper | 1 Lampe( r) |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 16.9 - 21.6 mm |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Vejledning |
| Zoomforhold | 1.3:1 |
| Throw-forhold | 1.12:1 - 1.47:1 |
Video
| Format til analogt signal | NTSC, NTSC J, NTSC M, PAL, PAL B, PAL D, PAL G, PAL H, PAL I, PAL M, PAL N, SECAM, SECAM B, SECAM D, SECAM G, SECAM K, SECAM K1, SECAM L |
| Full HD | Ja |
| 3D | Ja |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 1.4a/2.0 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
Netværk
| Smart TV | Ingen |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Funktioner
| Interaktiv | Ingen |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Arabisk, Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Farsi, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Indonesisk, Italiensk, Japansk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Vietnamesisk |
| Antal OSD sprog | 25 |
| Støjniveau | 28 dB |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
Design
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Produktfarve | Hvid |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Slot til kabellås | Ja |
Display
| Indbygget skærm | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (typisk) | 200 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 285 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Vægt & størrelser
| Bredde | 316 mm |
| Dybde | 244 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 3,31 kg |
| Pakkevægt | 3,9 kg |
Emballage indhold
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Antal understøttede batterier | 2 |