Mobile Battery 6.04Wh Li-Pol
Funktioner
| Produkttype | Batteri |
| Mærke kompatibilitet | Apple |
| Kapabilitet | Apple Mobile, SmartPhone A1428, A1429, iPhone 5, iPhone 5 16GB, iPhone 5 32GB, iPhone 5 64GB MPN MBXMP-BA032 |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterispænding | 3,8 V |
| Batterikapacitet | 1590 mAh; 6,04 Wh |
Vægt & størrelser
| Bredde | 31,5 mm |
| Højde | 91,6 mm |
| Dybde | 3,5 mm |
| Vægt | 50 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 99 mm |
| Pakkedybde | 18 mm |
| Pakkehøjde | 162,5 mm |
| Pakkevægt | 90 g |
| Pakketype | Kasse |