Battery 3.89Wh Li-ion 3.7V
Funktioner
| Produkttype | Batteri |
| Produktfarve | Sort |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterispænding | 3,7 V |
| Batterikapacitet | 1050 mAh; 3,89 Wh |
| Certificering | CE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 33 mm |
| Højde | 53 mm |
| Dybde | 5 mm |
| Vægt | 20 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 86 mm |
| Pakkedybde | 29 mm |
| Pakkehøjde | 76 mm |
| Pakkevægt | 50 g |
Andre funktioner
| Numre af batterier medfølger | 1 stk |
| Antal | 1 |