Epson Expression Photo XP-970 Small-in-One
multifunktionsprinter - farve
Printhastighed
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 5760 x 1440 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 28 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 28 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) sort | 8,5 sider pr. minut |
| Udskriftshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 8 sider pr. minut |
| Udskriv øverste margen (min.) | 0 mm |
| Udskriv nederste margen (min.) | 0 mm |
| Udskriv margen til venstre (min.) | 0 mm |
| Udskriv margen til højre (min. | 0 mm |
| Udskriftsmargener (øverste, nederste, højre, venstre) | 0 mm |
| DVD/CD-udskrivning | Ja |
| Udskrivning uden kant | Ja |
Kopiering
| Kopiering | Farvekopiering |
Scanning
| Scanning | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Scan til | Cloud |
Fax
| Fax | Ingen |
Funktioner
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Antal printpatroner | 6 |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Lys cyan, Gul, Magenta, Lys magenta |
| Oprindelsesland | Indonesien |
Kapacitet for input & output
| Samlet antal inputbakker | 2 |
| Samlet inputkapacitet | 100 ark |
Papirhåndtering
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| Medietyper til papirbakke | Tykt papir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | 10, C6, DL |
| Fotopapir størrelser | 10x15,13x18 cm |
Porte & Grænseflader
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA-AES |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Google Cloud Print, Epson Connect |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SD, SDHC, SDXC, MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, MiniSD, MiniSDHC |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 36 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning) | 4,9 dB |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Skærm diagonal | 10,9 cm (4.3") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Kontroltype | Berøring |
| Farveskærm | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (kopiering) | 17 W |
| Strømforbrug (dvale) | 1,2 W |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.6 Snow Leopard |
Vægt & størrelser
| Bredde | 479 mm |
| Dybde | 356 mm |
| Højde | 148 mm |
| Vægt | 8,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 458 mm |
| Pakkedybde | 578 mm |
| Pakkehøjde | 240 mm |
| Pakkevægt | 10,3 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 1 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY) | 5 Sider |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Garantibevis | Ja |
| Strømledning inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Medfølgende software | Epson Easy Photo Print, Epson Print CD, Epson Scan 2 |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433100 |
| Pallens bruttovægt | 0 g |
| Produkter pr. pallelag | 2 stk |
| Produkter pr. palle | 16 stk |
| Pallevægt (UK) | 0 g |
| Produkter pr. pallelag (UK) | 4 stk |
| Produkter pr. palle (UK) | 32 stk |
Andre funktioner
| Udskrivningsmetode | Epson Micro Piezo |
| Software CD | Ja |
| Blækdråbe | 1,5 |
| Print hoved dyser | 360 nozzles black, 180 nozzles per colour |
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X 10.6.8 or later, Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP SP3, XP Professional x64 Edition SP2 |
| Maksimal indgangskapacitet (fotopapir) | 20 ark |
| PictBridge | Ja |