DIGITUS
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE
Præstation
| SFP modtagertype | Kobber |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1250 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Maksimal overførselsafstand | 100 m |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Digital diagnose overvågning (DDM) | Ingen |
Funktioner
| Plug and play | Ja |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Mærke kompatibilitet | MSA Compliant |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 93 mm |
| Pakkedybde | 32 mm |
| Pakkevolumen | 357,12 cm³ |
| Pakkevægt | 58,333 g |
Logistik data
| Kode i den britiske toldtarif | 85176200 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |
| Oprindelsesland | Kina |