Cisco GLC-T Compatible SFP
Præstation
| SFP modtagertype | Kobber |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Grænsefladetype | SFP |
| Enkelttilstand fiber (SMF) understøttet | Ingen |
| Multitilstand fiber (MMF) understøttet | Ingen |
| Fiber optisk strømstik | RJ-45 |
| SFP transceiver standard | TX |
| Maksimal overførselsafstand | 100 m |
| Kabelteknologi | 10/100/1000 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
Funktioner
| Formfaktor | SFP |
| Plug and play | Ja |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Nem at installere | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Cisco |
| Kompatible produkter | Cisco GLC-T, GLC-T=, GLC-TE |
Godkendelser
| Certificering | MSA |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 13,4 mm |
| Dybde | 56,5 mm |
| Højde | 8,5 mm |
| Vægt | 10 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 106 mm |
| Pakkedybde | 68 mm |
| Pakkehøjde | 23 mm |
| Pakkevægt | 38 g |
| Pakketype | Vinduesboks |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85369010 |