PLANET POE-E304 netværk forlænger Netværkssender & -modtager Blå 10, 100, 1000 Mbit/s
Præstation
| Type | Netværkssender & -modtager |
| Maksimal overførselsafstand | 100 m |
| Understøttede kabeltyper | Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Duplex system | Fuld |
| Flowkontrol support | Ja |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Plug and play | Ja |
Netværk
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| Antal RJ-45 porte (sender) | 4 |
| Antal RJ-45 porte (modtager) | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 5 |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| Monteringstype | Bord/Væg |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | FCC Part 15 Class A, CE |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 60 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 168 mm |
| Dybde | 93 mm |
| Højde | 32 mm |
| Vægt | 403 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |