PLANET LRP-101C-KIT netværk forlænger Netværkssender & -modtager Blå 10, 100 Mbit/s
Præstation
| Type | Netværkssender & -modtager |
| Maksimal overførselsafstand | 1000 m |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Auto-forhandling | Ja |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Plug and play | Ja |
Netværk
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | FCC, CE |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Transmitter bredde | 9,4 cm |
| Transmitter dybde | 7 cm |
| Transmitter højde | 2,6 cm |
| Transmitter vægt | 200 g |
| Modtager bredde | 9,4 cm |
| Modtager dybde | 7 cm |
| Modtager højde | 2,6 cm |
| Modtager vægt | 375 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |