PLANET IP30 Industrial Gigabit Ethern Netværkssender & -modtager Blå
Præstation
| Type | Netværkssender & -modtager |
| Maksimal overførselsafstand | 1200 m |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Plug and play | Ja |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal RJ-11-porte | 1 |
Design
| Produktfarve | Blå |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Indgangsstrøm | 0.4 A |
| Strømforbrug (typisk) | 5,7 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 32 mm |
| Dybde | 135 mm |
| Højde | 87,8 mm |
| Vægt | 185 g |