LevelOne WAP-8131
trådløs forbindelse - Wi-Fi 6
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ingen |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1800 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1201 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.412 - 2.484, 5.18G -5.825 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u |
| Antal kanaler | 165 kanaler |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Spread-spectrum-metode | OFDMA |
| Driftsmodus | Gateway, Repeater, AP |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | AES, WPA, WPA2, WPA3 |
| Service Set Identifier (SSID) funktioner | Multiple SSIDs |
| Antal SSID understøttet | 8 |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 14 W |
Design
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Status |
Antenne
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 4 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 4 dBi |
Præstation
| Chipsæt | Qualcomm IPQ6000 |
| Flashhukommelse | 128 MB |
| Intern hukommelse | 512 MB |
Tekniske detaljer
| Palle nettodybde | 80 cm |
| Palle nettobredde | 120 cm |
| Palle nettohøjde | 164,4 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 10 stk |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 186 mm |
| Dybde | 186 mm |
| Højde | 42,5 mm |
| Vægt | 418,5 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 243 mm |
| Pakkedybde | 235 mm |
| Pakkehøjde | 76 mm |
| Pakkevægt | 750 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Hurtig start guide | Ja |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 410 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 520 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 500 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 16 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 20 stk |