LANCOM LX-6402
trådløs forbindelse - Wi-Fi 6
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 1150 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 2400 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.11v, IEEE 802.1x, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az |
| Antal brugere | 511 bruger(e) |
| Frekvensområde | 160 MHz |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Spread-spectrum-metode | OFDMA |
| Modulation | 256-QAM, 1024-QAM |
| Hurtig roaming | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Antal VLAN-id'er | 4096 |
| Båndstyring | Ja |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | AES-CCMP, AES-GCMP, EAP-FAST, EAP-GTC, EAP-PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, TKIP, WEP, WPA2, WPA3 |
Administrationsfunktioner
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB-stik type | USB Type-A |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 12 V |
Design
| Placering | Bord |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Syntetisk |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| LED-indikatorer | Ja |
Antenne
| Antenne type | Ekstern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antenner, antal | 4 |
Godkendelser
| Certificering | CE : EN 62368-1:2014+AC:2015+A11:2017, EN 62479:2010, EN 301 489-1 V2.1.1, EN 301 489-17 V3.1.1, EN 300 328 V2.2.2, EN 301 893 V2.1.1 FCC Part 15B, 15C, 15E |
Vægt & størrelser
| Bredde | 205 mm |
| Dybde | 205 mm |
| Højde | 42 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 385 mm |
| Pakkedybde | 288 mm |
| Pakkehøjde | 94 mm |
| Pakkevægt | 1,92 kg |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Hurtig start guide | Ja |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Toldproduktkode (TARIC) | 85176200 |
| Oprindelsesland | Malaysia |