HPE Aruba Networking AP-585EX (RW) Dual Radio 4x4 802.11ax Internal Omni Ants Unified HazLoc AP 2970 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ingen |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2970 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80/(80+80) (5 GHz), peak data rate 2.97 Gbps, maximum data rate 3.55 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Antal brugere | 1024 bruger(e) |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2, WPA3 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB-stik type | USB Type-C |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Udgangsspænding | 110 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 71 W |
Design
| Placering | Loft, Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Anbefalet brug | Udendørs |
Antenne
| Antenne type | Intern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Antenner, antal | 4 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,8 dBi |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Wireless Operating System 8 and HPE Aruba Networking Instant OS 8 HPE Aruba Networking Operating System 10 |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance Bluetooth SIG Ethernet Alliance (E0, PoE PD device, Class 6; E2, PoE PSE device, Class 3) Class 1 Div 2 ATEX Zone 2 IECEx |
Vægt & størrelser
| Bredde | 324 mm |
| Dybde | 313 mm |
| Højde | 320 mm |
| Vægt | 5,24 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 431 mm |
| Pakkedybde | 415 mm |
| Pakkehøjde | 442 mm |
| Pakkevægt | 7,81 kg |
Andre funktioner
| I/O-porte | Ethernet wired port (RJ-45) Ethernet wired port (RJ-45) PSE Ethernet wired port (SFP+) USB-C console interface |
| Vægt (efter britisk standard) | 5,22 kg (11.5 Pund) |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |