Hewlett-Packard Access Point
IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax - 1.5 Mbit/s - 1x LAN-porte - WPA, WPA2, WPA3-Enterprise, OWE, SAE - Intern
Præstation
| Kompatible operativsystemer | HPE Aruba Networking Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.7.1.0 (AP-503H) and 8.7.0.0 (AP-505H), HPE Aruba Networking Operating System 10.3.0.0 (AP-503H), 10.2.0.0 (AP-505H) |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Certificering | Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6 (ax) WPA, WPA2 and WPA3–Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, Wi-Fi Agile Multiband Wi-Fi CERTIFIED Location (AP-505H only) Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE) |
Funktioner
| Driftsmodus | Access Point (AP) |
| Antal brugere | 256 bruger(e) |
| 16 | |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1487 Mbit/s; 1500,0 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 287 Mbit/s; 287 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1200 Mbit/s; 1200 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,5000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), maximum peak data rate 1.49 Gbps; 2,4 GHz, 5 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc; IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 802.11ax |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Auto MDI/MDI-X | Ja; Auto MDI/MDI-X, DFS support, Wi-Fi Multimedia (WMM), 2x2 MIMO, A-MPDU, A-MSDU, HPE SmartRate |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Spread-spectrum-metode | DSSS, OFDM, OFDMA |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK; CCK, 64 QAM, 256 QAM, BPSK, QPSK, 16 QAM |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3; WPA, WPA2, WPA3-Enterprise, OWE, SAE |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Wired & Wireless |
| WAN-forbindelse | 3 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4; 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| USB-stik type | USB Type-A |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja; Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 50 W |
Design
| LED-indikatorer | Port status, Power, System, Status, PoE |
| Placering | Bord, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Anbefalet brug | Indendørs |
Antenne
| Antenne type | Intern; Intern |
| Antenneretningstype | Halvretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Antenner, antal | 2; 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5,4 dBi |
Trådløse LAN funktioner
| Spread-spectrum-metode | OFDM, DSSS, OFDMA |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Administrationsfunktioner
| Micro-USB |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 111,0 mm |
| Pakkedybde | 54,0 mm |
| Pakkehøjde | 167,0 mm |
| Pakkevægt | 450 g |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm; 86,0 mm |
| Dybde | 47 mm; 47,0 mm |
| Højde | 150 mm; 150 mm |
| Vægt | 360 g; 360 g |
Andre funktioner
| Overholdelse af branchestandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, Wi-Fi certified, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.11ac, IEEE 802.3bz, IEEE 802.11ax |
| Sikkerhed | EN 60950,IEC 60950,FCC,EN 60601-1-2,EN 60601-1-1,EMC 2014/30/EU,LVD 2014/35/EU,R&TTE Directive 1995/5/EC,ISED,RED 2014/53/EU |
| I/O-porte | 1 x 10/100/1000BASE-T RJ-45 port, auto-sensing link speed and MDI/MDX 4 x 10/100/1000BASE-T (RJ-45) ports, auto-sensing link speed and MDI/MDX |
| Vægt (efter britisk standard) | 0,363 kg (0.8 Pund) |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 93%; 5-93% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0-40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |