HPE SN1700Q 64Gb 2p FC HBA
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført; Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Fiber; Fiber |
| Fiberkanal porte | 2; 2 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 64 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja; Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 64 Gigabit Ethernet; 64 Gigabit Ethernet |
Design
| Komponent til | Server |
| Intern | Ja; Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers; HPE Alletra Storage Server 4110; HPE Alletra Storage Server 4120 |
Systemkrav
| Kompatible operativsystemer | None |
Vægt & størrelser
| Bredde | 12,4 mm |
| Dybde | 167,6 mm |
| Højde | 69,3 mm |
| Vægt | 125 g |
Andre funktioner
| Kabeltype | OM3 and OM4 cables |
| Målstyring | HPE Compute Ops Management; Data Services Cloud Console (DSCC); HPE GreenLake SAN Fabric Manager |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 167,6 x 12,4 x 69,3 mm (6.6 x 0.49 x 2.73") |
| Porte, antal | 2 |
| Kapabilitet | HPE Alletra platforms; HPE Primera platforms; HPE Nimble Storage platforms; HPE XP platforms; HPE MSA platforms |