HPE SN1700E 64Gb 1p FC HBA
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 64 Mbit/s |
Design
| Komponent til | Server |
| Intern | Ja; Ja; Ja |
| Kompatible produkter | HPE ProLiant ML and DL Gen11 Servers;HPE Alletra Storage Server 4140;HPE Storage Platforms |
Systemkrav
| Kompatible operativsystemer | None; None |
Vægt & størrelser
| Bredde | 10,9 mm; 10,9 mm |
| Dybde | 109,2 mm; 109,2 mm; 109,2 mm |
| Højde | 68,8 mm; 68,8 mm; 68,8 mm |
| Vægt | 145 g; 145 g; 145 g |
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCI Express; PCI Express |
| Output-grænseflade | Fiber |
| Fiber optisk strømstik | SFP+; SFP+ |
Andre funktioner
| Kabeltype | OM3 and OM4 shortwave (sw) cables |
| Målstyring | HPE Compute Ops Management |
| Kapabilitet | All HPE SAN storage. Visit www.hpe.com/storage/spock for the latest available information on array support. |
| Porte, antal | 2 |
| Kabinettype | PCIe |