Mellanox 400GBase til 2x 200GBase direkte tilslutningssplitterkabel
3 m - 3 m. - akvamarin
| Netværkskabeltype | 400GBase til 2x 200GBase direkte tilslutningssplitterkabel - SFF-8665 |
| Teknologi | Fiberoptik |
| Kappemateriale | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Egenskaber | Halogenfri, Active Optical Cable (AOC), IB twin port HDR, flad top, Hot-pluggable, InfiniBand HDR Link support, bøjeradius 30 mm, programmerbar Rx output amplitude og præ-eftertryk |
| Kabel længde | 3 m |
| Længde | 3 m. |
| Farve | Akvamarin |
| Forbindelsesled | OSFP |
| Stikforbindelse (anden ende) | 2 x QSFP56 |
| Overensstemmelsesstandarder | VCCI, CB, EMC, RoHS, WEEE, FCC Part 15 A, ICES, cTUVus, halogenfri, RCM, ESD |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 70 °C |