ASUS TUF Gaming AX3000 V2
trådløs router - Wi-Fi 6 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2402 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 574 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 2402 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Port udløsning | Ja |
| Portvideresendelse | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 3 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 3 |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| VPN-server | OVPN, IPSec, PPTP |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
Administrationsfunktioner
| Båndbreddekontrol | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Intelligent gitterteknologi | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3, WPS |
| Firewall | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering | Ja |
| MAC adresselabel | 64 entries |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| System hændelseslog | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
| NAT-funktionalitet | PPTP, L2TP, IPSec, RTSP, H.323, SIP Passthrough,PPPoE relay |
Protokoller
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort, Orange |
| LED-indikatorer | LAN, Strøm, Status, WAN |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Processorkerner | 3 |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 110 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding | 19 V |
| Udgangsstrøm | 1,75 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 265 mm |
| Højde | 186 mm |
| Dybde | 178 mm |
| Vægt | 570 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 375 mm |
| Pakkedybde | 368 mm |
| Pakkehøjde | 89 mm |
| Pakketype | Kasse |