devolo Magic 1 WiFi mini
Starter Kit - bro - Wi-Fi - kan sluttes til vægstik
Præstation
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1200 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Understøttede WLAN-dataoverførselshastigheder | 300,1200 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Strømstik | Type C |
| Indbygget stikkontakt | Ja |
| Modulation | BPSK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES, WPA, WPA2, WPS-PBC, WPS-PIN |
| Maksimal driftstilstand | 400 m |
| MIMO | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 4,4 W |
| Strømforbrug (standby) | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 196 - 250 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
Design
| Antenne type | Intern |
| Antenner, antal | 2 |
| LED-indikatorer | PLC, WLAN |
| Produktfarve | Hvid |
| Certificering | CE |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 68 mm |
| Dybde | 68 mm |
| Højde | 41 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 190 mm |
| Pakkedybde | 231 mm |
| Pakkehøjde | 92 mm |
| Pakkevægt | 670 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 2 stk |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |