iiyama ProLite TF1534MC-B7X skærm - LED baglys - 15" - TN - 8ms
1024x768
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.996,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.966,-
DKK
(3.172,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 38,1 cm (15"); 38,1 cm (15") |
| Skærmopløsning | 1024 x 768 pixel; 1024 x 768 pixel |
| HD-type | XGA; XGA |
| Naturligt aspektforhold | 4:3; 4:3 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN; TN |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærmstype | Multibruger; Multibruger |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 370 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 330 cd/m²; 370 cd/m² |
| Responstid | 8 ms; 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 700:1; 700:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170°; 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160°; 160° |
| Vis antal farver | 16,2 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,297 x 0,297 mm; 0,297 x 0,297 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,4 - 60 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 30,4 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 22,8 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 38 cm |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 10 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 9 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,7 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 337,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 44,5 mm |
| Højde (med stativ) | 265,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 337,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 44,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 265,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 435 mm; 435 mm |
| Pakkedybde | 165 mm; 435 mm |
| Pakkehøjde | 335 mm; 335 mm |
| Pakkevægt | 4 kg; 4 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up/ Brightness, Scroll down/ Contrast, Select, Power |
| Lysstyrke | 330 cd/m² |
| Vægt | 2,7 kg |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Brugerkontrol | picture (contrast, brightness, H.position, V.position, phase, clock, auto adjust), advanced (color temp., sharpness), OSD (time out, position, H-position, V-position, Touch switch), option (reset, language, source select, display mode, factory) |
| Vis synligt område (HxL) | 304 x 228 mm |
| Emballageindhold | AC adapter |
| Compliance-certifikater | CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, WEEE |
| Dybde | 44,5 mm |
| Højde | 265,5 mm |
| Bredde | 337,5 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 304 x 228 mm |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 78 stk |
| Palle nettobredde | 91 cm |
| Palle nettodybde | 198,7 cm |
| Palle nettohøjde | 114 cm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |