HP E32k G5 computer monitor
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
5.187,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
5.157,-
DKK
(4.125,60 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | Kant LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 350 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærmoverflade | Mat |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1600 x 900, 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160, 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 720 x 480, 800 x 600 (SVGA) |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 8000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,18 x 0,18 mm |
| Pixeltæthed | 140 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 135 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 30 - 60 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 69,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 10 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Hurtig opladning | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| HP segment | Forretning |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 6 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sølv, Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 65 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Fjernbetjent | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Portugisisk, Russisk |
| Antal OSD sprog | 11 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 39 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 210 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1339168 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 714 mm |
| Dybde (med stativ) | 227 mm |
| Højde (med stativ) | 603,4 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,4 kg |
| Bredde (uden stativ) | 714 mm |
| Dybde (uden stativ) | 47 mm |
| Højde (uden stativ) | 421,2 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 820 mm |
| Pakkedybde | 527 mm |
| Pakkehøjde | 161 mm |
| Pakkevægt | 11,8 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB Type-C til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Kina |
| Vægt | 8,4 kg |
| Compliance-certifikater | BIS, BSMI, CB, CCC, CE, CECP, CEL, EAC, Federal Communications Commission (FCC), KCC, Norma Oficial Mexicana (NOM), PSE, VCCI, WEEE, cTUVus |
| UNSPSC-kode | 43211902 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |