Dell UltraSharp U2419H skærm - LED baglys - 24" - IPS - 5ms,8ms
Full HD 1920x1080 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.103,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.073,-
DKK
(1.658,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 8 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 5 ms |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Pixeltæthed | 92,5 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 76 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 60,5 cm |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Farveområde | 99% |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| 3D | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sølv |
| Farve | Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDCP | Ja |
| AC (strøm) indgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -40 - 40° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 12 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 12,3 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 68 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 13,08 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.6 A |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344772 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 5000 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 538,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 165 mm |
| Højde (med stativ) | 478,4 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,09 kg |
| Bredde (uden stativ) | 538,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 39 mm |
| Højde (uden stativ) | 313,7 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,14 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 170,2 mm |
| Pakkedybde | 607,1 mm |
| Pakkehøjde | 378,5 mm |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | EPEAT Gold, ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Rotation | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | TCO Certified Displays, China Energy Label (CEL) und CECP |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |