Hikvision Pro Series with ColorVu DS-2CD2387G2P-LSU/SL(4MM)(C)/BLACK overvågningskamera Tårn IP-sikkerhedskamera Indendørs & udendørs 5120 x 1440 pixel Loft
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Indbygget lys | Ja |
| Understøttelse af sprog | Bulgarisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Estisk, Finsk, Fransk, Græsk, HRV, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, LAT, Litauisk, Norsk, Polsk, Portugisisk, Rumænsk, Russisk, SER, Slovakisk, Slovensk, Svensk, Thai, Tyrkisk, Ukrainsk, Vietnamesisk |
| Antal sprog | 33 |
| Dynamisk interval | 130 dB |
Design
| Formfaktor | Tårn |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 180° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 44° |
| Hældningsvinkelområde | -75 - 75° |
| Panoreringsområde | -30 - 30° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | 2 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,8 mm (1 / 1.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 2 |
| Registringsafstand | 77 m |
| Observeringsafstand | 30 m |
| Genkendt afstand | 15 m |
| Linse, diameter | 4 mm |
| Fast fokus | Ja |
| Maksimale blænderåbning tal | 1 |
| Identifikationsfstand | 7 m |
| Fast brændvidde | 4 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | Hvid |
Video
| Maksimal opløsning | 5120 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 536, 960 x 272, 5120 x 1440 |
| Billedhastighed | 20 fps |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Bit-rate | 32 Kbps - 16384 Kbps |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
| Understøttede lydformater | AAC-LC, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, PCM |
| Signal/støjforhold | 52 dB |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Prøvetagningshastighed | 8 - 48 kHz |
| Interval for bithastighed | 8 - 320 Kbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Brugeradgangsniveau | Administrator, Operator, Bruger |
| Antal brugere | 32 bruger(e) |
| Klient interoperabilitet | iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central |
| Realtidsvisning | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Antal samtidige direkte visningskanaler | 6 kanaler |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Klemrække port | Ja |
Sikkerhed
| Alarm indgangskanaler | 1 |
| Alarm udgangskanaler | 1 |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
| Automatisk netværkspåfyldning (ANR) | Ja |
| Nulstilling af adgangskode via e-mail | Ja |
| Anti-flimmer | Ja |
| Kontrollog | Ja |
| Lagring med netværksadgang (NAS) | Ja |
| Digest-autentificering | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-MD5 |
| Digitalt vandmærke | Ja |
| Hjerteslag | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Adfærdsanalyse | Påvisning af indtrængen, Registrering af linjeoverskæring, Registrering af regionindgang, Region exiting detection |
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 9,5 W |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 10,5 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | 0,79 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 155,3 mm |
| Diameter | 15,5 cm |
| Vægt (med stativ) | 1,11 kg |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, WEEE |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 230 mm |
| Pakkehøjde | 230 mm |
| Pakkevægt | 1,9 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
Andre funktioner
| Understøttet browser | IE 10, IE 11, Chrome 57.0+, Firefox 52.0+ |
| I/O-porte | 1x line out, 1x line in |
Tekniske detaljer
| Output impedans | 100 ohm (Ω) |
| Grænseflade til montering af objektiv | M16 |
| Iris | Ja |