Gemini SX 722 Pinhole
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Vandafvisende | Ingen |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ingen |
| Minimumsbelysning | 0,22 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 112° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 61.9° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Antal effektive pixels (HxV) | 1920 x 1080 pixel |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Linse, diameter | 2,8 mm |
| Fast brændvidde | 2,8 mm |
Video
| Samlet antal megapixels | 2 MP |
| Understøttede videoformater | H.264 |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Portrættilstand | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Sikkerhed
| Alarm indgangskanaler | 1 |
| Alarm udgangskanaler | 1 |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 4,56 W |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 5,28 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Vægt | 235 g |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 500 g |
Andre funktioner
| Dimensioner (BxDxH) | 26 x 26 x 43 mm |
| Garantiperiode | 5 År |
Tekniske detaljer
| Spænding | 12 V |
| Antal videostreams | 4 |