Hikvision Netværksovervågningskamera - Udendørs - IP66 - PoE, DC
microSD, microSDHC, microSDXC
Nattesyn
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
| LED type | IR |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 1,8" |
| Sensortype | Progressive Scan CMOS |
| Auto-iris type | Fixed |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Bit-rate | 32 Kbps - 16 Mbps |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
| Panoreringsområde | 0 - 350° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 85° |
| Rotationsvinkel | 0 - 350° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 112,3 - 41,2° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 58,1 - 23,1° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 137,4 - 47,3° |
| Antal områder med Privacy-maskering | 4 |
Præstation
| Dag/nat funktion | IR cut filter |
| 2 W | |
| Dynamisk interval | 130 dB |
| Bredt dynamikområde (WDR) | BLC, HLC, 3D DNR |
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
Linsesystem
| Objektivtype | Varifocal motorized |
| Brændviddeområde | 2,8 - 12 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,2 |
Scanning
| 1 – ∞ m |
Lyd
| Understøttede lydformater | AAC-LC, G.711, G.722.1, G.726, MP2L2, MP3, PCM |
| Prøvetagningshastighed | 8 - 48 kHz |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Signal/støjforhold | 52 dB |
Funktioner
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
Andre funktioner
| Antal mikrofoner | 2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets, SRTP, SFTP |
| Antal brugere | 6 brugere |
| Antal samtidige direkte visningskanaler | 32 kanaler |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, HTTPS, IP-adressefiltrering, Vandmærke |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ansigtsgenkendelse, Sceneændring |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | microSD, microSDHC, microSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Klemrække port | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE, DC |
| DC udgangsspænding | 12 |
| Strømforbrug (maks.) | 18 W |
Vægt & størrelser
| Diameter | 155 mm |
| Højde | 140,4 mm |
| Vægt | 840 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Design
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Hærværkssikret, Vandtæt |
| IK kode | IK10 |