Hikvision Netværksovervågningskamera
30 m - microSD/microSDHC/microSDXC
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Sensortype | CMOS |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Smart IR | Ja |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+, M-JPEG |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Region of Interest (ROI) kodning | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Highlight Compensation (HLC) | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
Lamper
| 0,002 lux |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/100000 sek./side |
| Panoreringsområde | 0 - 355° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 75° |
| Rotationsvinkel | 355° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 106° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 52° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 129° |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Præstation
| Dag/nat funktion | Ja |
| Dynamisk interval | 120 dB |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
Linsesystem
| Fast brændvidde | 2,8 mm |
| Mindste blænderåbnimg tal | 1,4 |
| Objektivtype | Fixed focal lens |
Lyd
| Interval for bithastighed | 32-8000 Kbit/s |
| Understøttede lydformater | G.711/G.722.1/G.726/MP2L2/PCM/MP3/AAC-LC |
| Prøvetagningshastighed | 8 - 48 kHz |
| Signal/støjforhold | 52 dB |
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1,4 |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Netværk
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTCP, RTSP, NTP, UPnP, SMTP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv4, IPv6, UDP, Bonjour, SSL/TLS, PPPoE, SNMP, WebSocket, WebSockets, SRTP, SFTP, NFS, SMB/CIFS |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | Password protection, HTTPS encryption, 802.1X authentication (EAP-TLS, EAP-LEAP, EAP-MD5), Watermark, IP address filter, Basic/digest authentication for HTTP/HTTPS, WSSE/digest authentication for ONVIF, RTP/RTSP over HTTPS, Control timeout, Security audit log, TLS 1.3, Host authentication (MAC address) |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ja |
Administrationsfunktioner
| Adfærdsanalyse | Registrering af linjeoverskæring, Påvisning af indtrængen, Registrering af regionindgang/udgang |
Strømstyring
| DC udgangsspænding | 12 |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10-40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Design
| IK kode | IK10 |
| Beskyttelsesfunktioner | Ja |