AXIS P4708-PLVE
netværk panoramisk kamera - kuppel - TAA-kompatibel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Indbygget processer | Ja |
| Processormodel | ARTPEC-8 |
Design
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Husmateriale | Aluminium, Plast, Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| IK kode | IK10 |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Rotationsvinkel | 240° |
| Hældningsvinkelområde | -75 - 75° |
| Panoreringsområde | -110 - 110° |
| Kamera lukker type | Elektronisk |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/16000 sek./side |
Panoramakamera
| Sensortype (panoramakamera) | CMOS |
Billedsensor
| Antal sensorer | 2 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 2 |
| Brændviddeområde | 3.2 - 8.1 mm |
| Autofokus | Ja |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,9 |
| Mindste blænderåbnimg tal | 3,2 |
| Identifikationsfstand (tele) | 22 m |
| Observeringsafstand (tele) | 87,3 m |
| Genkendt afstand (bred) | 17,6 m |
| Identifikationsfstand (bred) | 8,8 m |
| Registringsafstand (tele) | 220,1 m |
| Genkendt afstand (tele) | 44 m |
| Observeringsafstand (bred) | 34,8 m |
| Nærmeste fokuseringsafstand | 0,5 m |
| Registringsafstand (bred) | 87,8 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
| Forstærkningskontroltype | Automatisk |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Spejl, Mætning, Skarphed |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Understøttede lydformater | AAC-LC, ADPCM, G.711, G.726, LPCM, PCM |
| Signal/støjforhold | 55 dB |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSb , HTTP/2, TLSb , QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP® , SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, NTS, RTSP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, RTCP, ICMP, DHCPv4/v6, ARP, SSH, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1 |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| RAM kapacitet | 4096 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-TLS, HTTPS, MSCHAPv2, PEAP, TLS |
| Beskyttelse af privatlivets fred | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 10,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 18,8 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 208 mm |
| Dybde | 127 mm |
| Højde | 133 mm |
| Vægt | 975 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, EAC, Federal Communications Commission (FCC), KC, RCM, Lov om handelsaftaler (TAA), UKCA, UL, VCCI, cUL |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |