Avigilon Netværksovervågningskamera
IP66, IP67 - 20-30 m - PoE - Grå
Lagring
| Intern hukommelse | 512 MB |
Billedsensor
| Sensortype | CMOS |
| Progressiv scanning | Ja |
Præstation
| Dynamisk interval | 130 dB |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| RAM-kapacitet | 1 GB |
| Certificering | UL, cUL, CE, UKCA, RoHS, RCM, NOM, KC, BIS UL/CSA/EN/IEC 62368-1, IEC 62471 IEC/EN 62262 (IK 10), IEC 60529 IP66, IP67 rating, Type 4X, IEC 60068-2-1, IEC 60068- 2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27 FCC Part 15 Subpart B (Class B), IC ICES-003 (Class B), EN 55032 (Class B), EN 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 EN 55035, EN 61000-6-1, EN 50130-4, EN 50121-4 |
Video
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Maksimal opløsning | 2048 x 1536, 1280 x 960, 640 x 480 pixel |
| Understøttede billedformater | 16:9, 4:3 |
| Video komprimeringsformater | H.264, Motion JPEG |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 3,4 - 10,5 mm |
| Autofokus | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 28 - 95° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 21 - 69° |
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Panoreringsområde | 360° |
| Hældningsvinkelområde | 30-95° |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 20-30 m |
| LED type | 850 nm |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | Protocols IPv6, IPv4, HTTP, HTTPS, SOAP, DNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMP, ICMP, DHCP, ARP, HSTS |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS |
Lyd
| Understøttede lydformater | G.711, OPUS |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Væg/pole, Loft/væg |
| Produktfarve | Grå |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| IK kode | IK10 |
Andre funktioner
| Beskyttelse | Type 4X |
Vægt & størrelser
| Diameter | 156 mm |
| Højde | 116 mm |
| Vægt | 810 g |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 10 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |