Avigilon Netværksovervågningskamera
IP52 - PoE - Hvid
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 2,8"; 25,4 / 2,8 mm (1 / 2,8) |
| Sensortype | CMOS; CMOS |
| Progressiv scanning | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Sensorbredde | 5,18 mm |
| Sensorhøjde | 3,89 mm |
| Diameter | 156 mm; 156 mm |
| Højde | 116 mm; 116 mm |
| Vægt | 810,00 g; 810,00 g |
Instrument
| Dynamisk interval | 130 dB |
Video
| 3D NR (støjreduktion) | Ja |
| Billedhastighed | 30 fps; 30 fps |
| Maksimal opløsning | 2048 x 1536 pixel |
| Understøttede billedformater | 16:9, 4:3 |
| Støjreduktion | Ja |
| Video komprimeringsformater | H.264, Motion JPEG |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0,04 lx; 0,02 lx |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 28 - 95° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 21 - 69° |
| Panoreringsområde | 360° |
| Hældningsvinkelområde | 30 - 95° |
| Synsfelt vinkel (FOV) | ±180° |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 3,4 - 10,5 mm; 3,4 - 10,5 mm |
| Objektivtype | varifokal |
| Autofokus | Ja |
Design
| Formfaktor | Kuppel; Kuppel |
| Produktfarve | Hvid; Hvid |
| IK kode | IK10 |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP52; IP52 |
| Husmateriale | Polycarbonate |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 10 W; 10 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C; -10 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C; -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95%; 0 - 95% |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Netværk
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af; IEEE 802.3af |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, HTTP, HTTPS, SOAP, DNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMP, ICMP, DHCP, ARP, HSTS |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | Lösenordsskydd, HTTPS-kryptering |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Objekt i område, Objekts omløbsadfærd, Objekter krydser linje, Objekt tælling, Linjekrydsningstælling, Nummerskiltsdetektion, Lydbegivenheder |
Præstation
| Dynamisk interval | 130 dB |
| Horisontalt synsfelt | 95 - 28 ° |
| Vertikalt synsfelt | 69 - 21° |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
Scanning
| 0,90,180,270° |
Lyd
| Understøttede lydformater | G.711 PCM 8kHz, Opus |