Produkt nr: FD-FAN-VENT-HP12-PWM-WT
EAN: 7340172700203
Varenummer: F17205789
billigst-pricerunner
Fractal Design Venturi Series HP-12 PWM
Producent: Fractal Design
EAN: 7340172700203
Varenummer: F17205789
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(317,60 ekskl. moms)
Producent: Fractal Design
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Forbedr ventilation og sænk støjniveauet med Fractal Design Venturi Series HP-12 PWM-blæser
Opgradér din computers ventilation med Fractal Design Venturi Series HP-12 PWM nu!
Præstation
Passende til rumtype Computerkabinet
Type Ventilator
Ventilator diameter 12 cm
Omdrejningshastighed (maks.) 1800 rpm
Rotationshastighed med LNA (maks.) 400 rpm
Støjniveau (lav hastighed) 10 dB
Støjniveau (høj hastighed) 31,7 dB
Mindste luftmængde 15,4 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 61,4 kubikfod/min.
Luftstrøm 2,3 m³/t
Minimum lufttryk 26,2 mmH2O
Maksimalt lufttryk 104,3 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Lejetype Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) 150000 t
Design
Produktfarve Sort, Grå, Hvid
Antal blæsere 1 blæser(e)
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Strømstyring
Spænding 12 V
Startspænding 6 V
Nominel strøm 0,2 A
Vægt & størrelser
Bredde 120 mm
Dybde 25 mm
Højde 120 mm