Razer
dockingstation - USB-C - HDMI - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 85 W |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Farvenavn | Mercury |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), SD |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Produktfarve | Aluminium |
| Husmateriale | Aluminium |
| Oprindelsesland | Singapore |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| USB-kabellængde | 0.2 m |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
Vægt & størrelser
| Bredde | 130 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 15.5 mm |
| Vægt | 185 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |