Conceptronic DONN21G
dockingstation - USB-C 3.2 Gen 1 - HDMI, VGA
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| Mikrofonindgang | Nej |
| DC-in-stik | Nej |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Nej |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimal analog opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Antal understøttede skærme | 2 |
| Produktfarve | Grå |
| Plug and play | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Strømstyring
| Strømkabellængde | 0,2 m |
| Trådløs opladning | Nej |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.7.5 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Andre understøttede operativsystemer | Android, ChromeOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 55,5 mm |
| Dybde | 90 mm |
| Højde | 17 mm |
| Vægt | 76 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | Ja |
| Pakkebredde | 25 mm |
| Pakkedybde | 100 mm |
| Pakkehøjde | 150 mm |
| Pakkevægt | 106 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |