Contour RollerMouse Go
central pegeenhed - 2.4 GHz, Bluetooth 5.2, USB-C
Mus inkl. musemåtte
=
Før
2.977,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.947,-
DKK
(2.357,60 ekskl. moms)
Mus
| Antal rullehjul | 1 |
| Formål | Kontor |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | RF Wireless + Bluetooth + USB Type-A |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Bevægelsesopløsning | 4000 dpi |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Rulle type | Hjul/rullestang |
| Programmerbare museknapper | Ja |
| Antal programmerbare knapper | 6 |
| Antal knapper | 5 |
| Knapfunktioner | Copy/Paste, DPI-kontakt, Fra, Tændt |
| Brugerdefinerbar bevægelsesopløsning | Ja |
| Antal opløsningsmåder | 10 |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Design
| Ergonomisk designet | Ja |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Materiale | Aluminium, Vegansk læder |
Ergonomisk
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde | Batterier/kabel |
| Genopladelig | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 1600 mAh |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Batteriets levetid | 3 måned(er) |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 55 mm |
| Dybde | 305 mm |
| Højde | 23 mm |
| Vægt | 340 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kabler inkluderet | USB Type-A til USB Type-C |
| Pakkebredde | 107 mm |
| Pakkedybde | 342 mm |
| Pakkehøjde | 43 mm |
| Pakkevægt | 520 g |
Emballage indhold
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Inklusive betræk | Ja |
Bæredygtighed
| Udsendelse til fabrik (kg CO2e) | 11,5 |
| Compliance-certifikater | CE, REACH, RoHS, UKCA |
| Bæredygtighedscertifikater | Forest Stewardship Council (FSC) |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Genanvendt indhold i emballage | 70% |
| Genanvendt indhold af den samlede produktvægt | 44% |
| Livscyklusudslip (kg CO2e) | 12 |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Genbrugsmaterialer brugt til at lave | Recycled aluminium |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 44% |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8471607000 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 240 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 360 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 245 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 6,2 kg |
Andre funktioner
| Batteriets levetid | 3 måned(er) |