ZALMAN MegaMax ZM600-TXII strømforsyning - 600W 80 PLUS
ATX12V 2.31
Opgradere til sleeved kabler
=
762,-
DKK
(609,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 600 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 5 A |
| Strøm faktor | 98 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+12 V) | 540 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 45 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 86% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 55 cm |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Strømkabellængde SATA | 480 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 470 mm |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| Strømkabellængde PCI Express | 73 cm |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| Strømkabellængde CPU | 55 cm |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ingen |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.31 |
| Lejeteknologi | FDB |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilatorhastighed | 2300 - 2300 rpm |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 45 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | KC, CE, CB, RoHS, EAC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 1,68 kg |