Thermaltake TR2 S 600W strømforsyning - 600W 80 PLUS
ATX12V 2.3/ EPS12V - Sort
Opgradere til sleeved kabler
=
771,-
DKK
(616,80 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 600 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 8 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 105 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 504 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 105 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 12,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 42 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 17 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 6 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 12,5 A |
| Effektivitet | 86% |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 - 500 ms |
| Holdetid | 16 ms |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.3 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Ventilatorhastighed | 1800 |
| Blæser placering | Top |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
Godkendelser
| Certificering | CE/CB/TUV |
Vægt & størrelser
| Bredde | 86 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 150 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |