Thermaltake ToughPower GF A3
TT Premium Edition - strømforsyning
Opgradere til sleeved kabler
=
1.252,-
DKK
(1.001,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 850 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 70,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Holdetid | 17 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 4 |
| Strømkabellængde SATA | 500,650,800,950 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 8 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 500,650,800,950 mm |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 4 |
| PCI Express strømstik (12+4-bens) | 1 |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Kabellængde diskettedrev | 15 cm |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.0 |
Design
| Produktfarve | Hvid |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 95% |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, CCC, CE, Federal Communications Commission (FCC), Lavspændingsdirektivet (LVD), cTUVus, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 86 mm |
Logistik data
| Garantiperiode | 10 År |