AZZA PSAZ strømforsyning - 750W 80 PLUS Bronze
ATX12V / EPS12V
Opgradere til sleeved kabler
=
898,-
DKK
(718,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 100 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 15 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 15 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 86% |
| Holdetid | 16 ms |
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 - 150 ms |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 55 cm |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| Antal SATA-strømkabler | 2 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| PCI Express strømstik (12+4-bens) | 1 |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.0 |
| Lejeteknologi | Muffe |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Belysning | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS |
| Certificering | RCM |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 165 mm |
| Højde | 86 mm |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Tekniske detaljer
| Indeholder ikke | Cadmium, Bly, Kviksølv |