Akyga Basic Series AK-B1-500 strømforsyning - 500W
ATX12V 2.31 - Grå
Opgradere til sleeved kabler
=
640,-
DKK
(512,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 500 W |
| Maksimal strøm | 500 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Indgangsstrøm | 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 250 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 264 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 250 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 18,5 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 18,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 30 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 22 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 34 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 70% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Strømkabellængde SATA | 300 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 300 mm |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 1 |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| Strømkabellængde CPU | 45 cm |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.31 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Grå |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Blæser placering | Top |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 85 mm |
| Vægt | 1,03 kg |
Emballeringsdata
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 160 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 95 mm |
| Pakkevægt | 1,1 kg |
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Garantibevis | Ja |