Akyga AK-B1-420 strømforsyning - 420W
ATX12V 2.31 - Galvaniseret stål
Opgradere til sleeved kabler
=
605,-
DKK
(484,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 420 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 230 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 210 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 228 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 210 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 18,5 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 18,5 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 24 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 19 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 28 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 2,5 A |
| Effektivitet | 70% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 3 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| ATX strømstik (20 stikben) | Ja |
| Kabeltype | Ikke modulær |
Præstation
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.31 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Grå |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 50 °C |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | REACH, CE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 85 mm |
| Vægt | 1,04 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 151 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 86 mm |
| Pakkevægt | 1,05 kg |
| Pakketype | Kasse |