G.Skill Ripjaws M5 RGB F5-5600J4040D48GX2-RM5RW - 96GB:2x48GB - DDR5 RAM - 2800MT/s
DIMM 288-PIN - On-die ECC - CL40
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| Maksimal blænderåbning | 40 |
| Intern hukommelse | 96 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 2 x 48 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Komponent til | PC |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Hukommelsesspænding | 1.25 V |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) | Ja |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) version | 3.0 |
| Kølingstype | Kølelegeme |
| Baggrundslys | Ja |
| Baggrundsfarve | Flerfarvet |