LG Electronics Skærm
55" - 4K Ultra HD - 3x HDMI - 2x USB - Sort - 8 ms - webOS 6.1
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
6.188,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
6.158,-
DKK
(4.926,40 ekskl. moms)
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Facet bredde (side) | 1,08 cm |
| Panel montering grænseflade | 300 x 300 mm |
| VESA montering | Ja |
| Orientering | Horisontal/vertikal |
Porte & Grænseflader
| Antal HDMI-porte | 3; 3; 3 |
| HDMI-version | 2.2/1.4 |
| Antal USB-porte | 2; 2 |
| USB version | 2.0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1 |
| RS-232C | Ja |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| HDCP-version | 2,2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| USB-hub-version | 2.0 |
| RS-232C-porte | 2 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 20 W; 10 W; 20 W |
Andre funktioner
| Strømforsyningstype | Intern |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 124 W; 124 W; 124 W |
| Strømforbrug (maks.) | 190 W; 191 W; 190 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W; 0,5 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G; G; G |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Skærmbredde | 1234,2 mm; 1234,2 mm |
| Skærm, højde | 706,7 mm; 706,7 mm |
| Skærm, dybde | 58,9 mm; 58,9 mm |
| Skærm, vægt | 12 kg; 12 kg |
| Facet bredde | 10,8 mm |
| Bredde (uden stativ) | 1234,2 mm |
| Højde (uden stativ) | 706,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 58,9 mm |
| Vægt (med stativ) | 12 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C; 0 - 40 °C; 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80 %; 10 - 80%; 10 - 80 % |
Computersystem
| Intern hukommelse | 8 GB; 8 GB |
| Operativsystem installeret | webOS 6.1; webOS 6.1 |
Scanning
| Hældningsvinkelområde | -15 - 15 ° |
Netværk
| Wi-Fi | Ja; Ja; Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
Funktioner
| 30000 h | |
| Maksimal hældningsvinkel | 15° |
Video
| Portrættilstand | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1380 mm |
| Pakkehøjde | 825 mm |
| Pakkedybde | 118 mm |
| Pakkevægt | 15,4 kg |
Ergonomisk
| Panel montering grænseflade | 300 x 300 mm |
Hukommelse
| Intern hukommelsestype | eMMC |
Kamera
| Operativsystem installeret | webOS 6.1 |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | CB, FCC Class B, CE, ErP, Energy Star, ePEAT |
Display
| Skærm diagonal | 55"; 55"; 139,7 cm (55 in) |
| Paneltype | ADS; ADS |
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED; Direct |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| Oprindelig opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m²; 500 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1200:1; 1200:1; 1200:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 1000000:1; 1000000:1 |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178°; 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver; 1,07 milliarder farver |
| Responstid | 8 ms; 8 ms; 8 ms |
| Tågehastighed | 1%; 1%; 1% |
| Vurderet levetid | 30000 t; 30000 t |
| Skærmteknologi | ADS |
| Farvemætning | 80% |
| Type af baggrundslys | Direct |
| Billedformat | 16:9 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 500 cd/m² |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | 1,000,000:1 |
| Farveområde | 80% |
| Farvedybde | 10 Bit |