Alphacool Eisbaer Aurora 280
processors flydende kølesystem
Præstation
| Passende til rumtype | Processor |
| Type | Alt-i-en væskekøler |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1150 (stik H3), LGA 1151 (stik H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, LGA 775 (Socket T), Sokkel AM2, Sokkel AM2+, Sokkel AM3, Socket AM3+, Stik AM4, Socket FM1, Socket FM2, Socket FM2+, Socket TR4, Socket sTRX4 |
| Luftstrøm | 71 m³/t |
| Minimum lufttryk | 0,41 mmH2O |
| Maksimalt lufttryk | 1,6 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Ventilatorlejeteknologi | Hydraulisk leje |
| Pumpestik | 3-stikben |
| Antal pr. pakke | Ja |
| Blæser, hastighed (min.) | 600 rpm |
| Blæser, hastighed (maks.) | 1500 rpm |
| Pumpemotor hastighed | 2800 rpm |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Nylon |
| Køler materiale | Kobber |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Belysning LED | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Ventilatorstik | 3-pin + 4-pin |
Strømstyring
| Pumpens effektforbrug | 4 W |
| Pumpespænding | 7 - 13.5 V |
Vægt & størrelser
| Køler bredde | 14,4 cm |
| Køler dybde | 31,4 cm |
| Køler højde | 3 cm |
| Rørlængde | 40 cm |
| Pumpe bredde | 6,6 cm |
| Pumpe dybde | 6,6 cm |
| Pumpe højde | 6,9 cm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballage indhold
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |