Alphacool 11999 Computerkølesystem Processor Luftkøler 12 cm Sort 1 stk
Præstation
| Passende til rumtype | Processor |
| Type | Luftkøler |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1150 (stik H3), LGA 1151 (stik H4), LGA 1155 (Socket H2), LGA 1156 (Socket H), LGA 1200 (Socket H5), LGA 1700, LGA 2011 (Socket R), LGA 2011-v3 (Socket R), LGA 2066, LGA 3647 (Socket P), Sokkel 939, Sokkel 940, Sokkel AM2, Sokkel AM3, Stik AM4, Sokkel AM5, Socket FM1, Socket FM2, Sokkel G34, Socket SP3, Socket TR4, Socket TRX40, Socket sTRX4, Sokkel sWRX8 |
| Støjniveau (høj hastighed) | 31,5 dB |
| Luftstrøm | 118,9 m³/t |
| Maksimalt lufttryk | 3,17 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Lejetype | Muffeleje |
| Ventilatorlejeteknologi | Muffeleje |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Blæser, hastighed (maks.) | 2500 rpm |
| Blæser, hastighed (min.) | 0 rpm |
| Pumpemotor hastighed (maks.) | 2600 rpm |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Akryl, Kobber, Nylon, Rustfrit stål |
| Køler materiale | Kobber |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Lamelmateriale | Kobber |
| Belysning LED | Ja |
| Antal lysdioder | 20 |
| Belysningsfarve | Flere |
| Ventilatorstik | 4-polet |
Strømstyring
| Spænding | 6 - 13.5 V |
| Pumpens effektforbrug | 3,2 W |
| Blæser, spænding | 12 V |
| Ventilatorstrøm | 0,65 A |
Vægt & størrelser
| Køler bredde | 39,1 cm |
| Køler dybde | 12,4 cm |
| Køler højde | 3 cm |
| Rørlængde | 40 cm |
| Rør, diameter | 1,27 cm |
| Ventilator dimensioner (BxDxH) | 120 x 120 x 25 mm |
| Pakkebredde | 435 mm |
| Pakkedybde | 255 mm |
| Pakkehøjde | 145 mm |
| Pakkevægt | 3,37 kg |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |