Noctua Køling
1500 rpm - 140 mm
Design
| Produktfarve | Sort |
| Billede | Kvadratisk |
| Materiale | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Ventilatorstik | 4-polet |
Ergonomisk
| Ramme, materiale | PBT, ABS, GF30 |
Præstation
| Lejetype | Self-Stabilising Oil-pressure (SSO) bearing |
| Mod uret | |
| Type | Ventilator |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 1500 rpm |
| Omdrejningshastighed (min.) | 0 rpm |
| Rotationshastighed med LNA (maks.) | 1250 rpm |
| Luftstrøm | 155,6 m³/t |
| Luftgennemstrømning med LNA (maks.) | 127,1 m³/t |
| Støvniveau med LNA (maks.) | 24,8 dB |
| Støjniveau (lav hastighed) | 19,7 dB |
| Ventilator statisk tryk | 2,56 mmH2O |
| Maksimalt lufttryk med LNA | 1,3 mmH2O |
Vægt & størrelser
| Kabellængde | 0,200 m |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 25 mm |
Andre funktioner
| Forlængerkabel længde | 500 mm |
| Monteringshul mønster (BxD) | 124,5 x 124,5 mm |
Funktioner
| Måler | 26 AWG |
| Startspænding | 7 V |
| Driftsspænding (maks.) | 13,2 V |
| ISO 9001, ISO 14001 |
Strømstyring
| Spænding | 12 V |
| Strøm (maks.) | 0,19 A |
| Ventilator strømforbrug | 2,28 W |
| Antal poler | 4 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10-60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20-75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 15-90 % |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 15-90 % |