NF-A14 industrialPPC-2000 IP67 PWM (schwarz, PWM-Anschluss, 140 mm)
Præstation
| Passende til rumtype | Computerkabinet |
| Type | Ventilator |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Omdrejningshastighed (min.) | 500 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 2000 rpm |
| Støjniveau (høj hastighed) | 31,5 dB |
| Luftstrøm | 182,5 m³/t |
| Maksimalt lufttryk | 4,18 mmH2O |
| Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) | Ja |
| Lejetype | Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO) |
Design
| Produktfarve | Sort, Brun |
| Materiale | Glasfiber |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Antal ventilatorblade | 7 |
| Ventilatorstik | 4-polet |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 2,16 W |
| Spænding | 12 V |
| Nominel strøm | 0,18 A |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 25 mm |
| Højde | 140 mm |
| Kabellængde | 0,4 m |
| Pakkebredde | 190 mm |
| Pakkedybde | 34 mm |
| Pakkehøjde | 200 mm |
| Pakkevægt | 305 g |
Emballage indhold
| Skruer inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Anti-vibrationssystem | Ja |
| Middeltid til fejl (MTTF) | 150000 t |