12Cl1 Computer Case Fan 12 Cm
Præstation
| Passende til rumtype | Computerkabinet |
| Type | Ventilator |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Omdrejningshastighed (min.) | 0,25 rpm |
| Omdrejningshastighed (maks.) | 2150 rpm |
| Støjniveau (høj hastighed) | 29,8 dB |
| Maksimal luftstrøm | 77,34 kubikfod/min. |
| Maksimalt lufttryk | 2,52 mmH2O |
| Lejetype | Fluid Dynamic Bearing (FDB) |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Materiale | Aluminium, Polykarbonat (PC), Termoplastisk polyester (PBT) |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Strømstyring
| Spænding | 12 V |
| Startspænding | 6 V |
| Ventilator strømforbrug | 5,16 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 120 mm |
| Dybde | 28 mm |
| Højde | 120 mm |