Axis A1210
dørcontroller - hvid, NCS S 1002-B
Tekniske detaljer
| Boks design | Kabinet |
| Maksimale antal døre | 1 dør(e) |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, HTTP, HTTPSc, TLSc, QoS Layer 3 DiffServ, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP®, SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, SOCKS, SSH, MQTT v3.1.1, Syslog |
Præstation
| Intern hukommelse | 0.51 GB |
| Intern lagerkapacitet | 2 GB |
| Lagermedie | Flash |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antal indbyggede relæer | Ja |
| Wiegand interface | Ja |
| Alarm indgangskanaler | 7 |
| Certificering | UL 2043 UL294 EAC, EN 55035, EN 55032 Class B, EN 50130-4, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, FCC Part 15 Subpart B Class A, ICES-003 Class A, VCCI Class A, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, KC KN32 Class B, KC KN35 IEC/EN/UL 62368-1, UL 294, UL 2043 Environment NEMA TS 2 (2.2.7-2.2.9), IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-78 CSA C22.2 No. 205-1983 |
Strømstyring
| Driftsspænding | 12 V |
| DC spændingsområde | 11.5 - 12.5 V |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 85% |
Vægt & størrelser
| Vægt | 645 g |
| Dybde | 122 mm |
| Højde | 50 mm |
| Bredde | 144 mm |