Intenso 2.5" Memory Play USB 3.0 1TB ekstern harddisk 5400 rpm 2.5" Micro-USB B 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Sort
Diskdrev
| HDD kapacitet | 1 TB |
| HDD hastighed | 5400 rpm |
| HDD-størrelse | 2.5" |
| Type | HDD |
| Læsehastighed | 85 MB/s |
| Skrivehastighed | 75 MB/s |
| Lagringsdrev buffer størrelse | 8 MB |
| Filformatsystem | FAT32 |
Porte & Grænseflader
| USB-dataoverførselshastigheder | 5000 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5000 Mbit/s |
| USB-stik | Micro-USB B |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
Funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Plast |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.6 Snow Leopard |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ingen |
| Fingeraftrykslæser | Ingen |
Strømstyring
| Bus poweret | USB |
| Bus power | 5 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 78 mm |
| Dybde | 15 mm |
| Højde | 125 mm |
| Vægt | 163 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | USB |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717050 |
Andre funktioner
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Kompatible operativsystemer | MS Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 und Mac OS 10.x |