Zyxel LTE2566-M634
mobilt hotspot - 4G LTE
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ingen |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ja |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 224 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Ikke tilgængelig |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| SSID-baseret VLAN-opgave | Ja |
| VPN gennemløb | Ja |
Mobilt netværk
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 3G | Ja |
| 4G | Ja |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Understøttelse af 3G-bånd | 900,2100 MHz |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Firewall | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| URL-filtrering | Ja |
| Netværk adresse-oversættelse (NAT) | Ja |
Protokoller
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Indikatorlampe | Ja |
| Produkttype | Bærbar router |
Godkendelser
| Certificering | UN38.3, CE, WEEE, RoHS, HSF, |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri, DC |
| Udgangsspænding | 5 V |
| Udgangsstrøm | 1,5 A |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 3000 mAh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Systemkrav
| Understøttet browser | Internet Explorer, Edge, Firefox, Chrome, Safari |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ubuntu 12.04, Ubuntu 14.04 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
Vægt & størrelser
| Dybde | 65 mm |
| Højde | 15,7 mm |
| Vægt | 130 g |
| Bredde | 118,2 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 150 mm |
| Pakkedybde | 80 mm |
| Pakkehøjde | 50 mm |
| Pakkevægt | 270 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |