StarTech.com 3 Port 2b 1a 1394 PCI Express FireWire Card Adapter
1394 FW PCIe FireWire 800 / 400 Card (PEX1394B3) - FireWire adapter - PCIe - 2 porte
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCIe |
| Output-grænseflade | Firewire 800 / 400 |
| Udvidelseskort standard | PCIe 1.1 |
| Antal FireWire 400-porte | 1 |
| Antal FireWire 800-porte | 2 |
Design
| Intern | Ja |
| Produktfarve | Grøn |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 149905 t |
Funktioner
| Chipsæt | Texas Instruments - XIO2213B |
| Dataoverførselshastighed (maks.) | 0,8 Gbit/sek. |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 x64, Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows 98SE, Windows ME, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows Vista x64, Windows XP, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 18 mm |
| Dybde | 85 mm |
| Højde | 120 mm |
| Vægt | 48 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | FireWire |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Pakkebredde | 148 mm |
| Pakkedybde | 213 mm |
| Pakkehøjde | 41 mm |
| Pakkevægt | 212 g |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 50 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 355 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 681 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 317 mm |