StarTech.com 2-Port GbE SFP Network Card, PCIe 2.0 x1, Intel I350-AM2 2x 1GbE Controller, 1000BASE Copper/Fiber Optic, Dual-Port Gigabit Ethernet NIC, Desktop/Server Backplanes
Windows and Linux Compatible (P021GI-NETWORK-CARD) - netværksadapter - PCIe 2.0 - Gigabit SFP x 2
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | PCI Express |
| Grænseflade | Fiber |
| Fiber optisk strømstik | SFP |
| Fiberkanal porte | 2 |
| PCI version | 2.0 |
Netværk
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1AX, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ap, IEEE 802.3az, IEEE 802.3z |
| Auto MDIX IEEE | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Jumbo rammer | 9000 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, TCP/UDP |
Design
| Komponent til | PC |
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ja |
| LED-indikatorer | Hastighed, Status |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 2.8 W |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 68 mm |
| Dybde | 147 mm |
| Højde | 10 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 140 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 30 mm |
| Pakkevægt | 105 g |
Emballage indhold
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 603 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 325 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 385 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 80 stk |